Rádi se obklopujeme kvalitními a stylovými věcmi. Na výběru těch nejlepších produktů si dáváme opravdu záležet. Víme, že za vším krásným, kvalitním a stylovým stojí dlouhá cesta a spoustu práce. A takové jsou i příběhy výrobců a designerů, které nabízíme. Nejde jen o samotné produkty, ale i o to, jak se o ně staráme. Proto Vám přinášíme rady, jak udržovat produkty našich výrobců, jak stylově sladit dekorace nebo jak vybrat vhodný dárek. 

Pečte s radostí - Tajine

Pečte s radostí - Tajine

Co takhle vložit všechny ingredience do hrnce a o nic už se nestarat? Pak jen po určitém čase odklopit a mít vše krásně propečené a maso šťavnaté. Keramické nádobí nazývané Tajine pochází ze severní Afriky a v poslední době si našlo velkou řadu příznivců. Kónický tvar vrchní části je ideální pro cirkulaci a kondenzaci páry - maso tak zůstane krásně šťavnaté.


Tipy na vánoční dárky nejen pro ženy

Tipy na vánoční dárky nejen pro ženy

Přinášíme vám inspiraci na nákup dárků pro vaše drahé polovičky, kamarádky, sestry... Ale určitě některé z nich uvítají i muži. Myslíme si, že tyto dárky ocení všichni milovníci vaření, stylového stolování a krásných dekorací.


Litinový kotlík Petromax s nožičkami Dutch Oven FT9 - 3

Nápady na vánoční dárky, které muži ocení (a ženy také)

Rok je téměř u konce a Vánoce jsou za dveřmi. Máte doma muže, který tráví rád čas venku i během zimy a na rozdíl od ostatních má radost z pytle plného uhlí. Zde se dozvíte více o tipech na vánoční dárky pro opravdové chlapy, kteří si  místo svíček raději zapálí gril. 


Jak si vybrat ten správný nůž

Jak si vybrat ten správný nůž

Patříte k těm, kteří při nákupu sáhnou po prvním noži, který vidí? Nebo naopak chcete znát rozdělení a účel použití jednotlivých typů nožů, ale zatím nebyl prostor se o tom dozvědět více. Věříme, že díky následujícímu článku najdete ten správný nůž do vaší kuchyně.

Nože se liší stejně jako ingredience, které jimi krájíme. Pokud krájíme maso, zeleninu nebo chleba, vždy bereme konkrétní nůž. Rozdíl spočívá ve velikosti, tvaru čepele a ostří. Nejlepších výsledků řezání dosáhnete použitím správného nože. Proto bychom vám rádi napsali více o jednotlivých typech nožů      a o tom, k čemu je můžete nejlépe použít.

Pokud přemýšlíte, proč by měl být výběr nože tak důležitý a pokud jste doposud nevěnovali výběru nože zvláštní pozornost, tak si určitě přečtěte následující článek.


Provoňte svůj byt

Provoňte svůj byt

Použití vůně do bytu podtrhuje naši osobnost a přináší příjemnou atmosféru domova. Snadno s ní vykouzlíme pohodové prostředí nebo jen zútulníme pokoj. Stalo se Vám někdy, že jste ucítili nějakou vůni a rázem jste se v myšlenkách vrátili k prožitému okamžiku? Ať už nám vůně připomíná nějakou situaci, osobu nebo je nám prostě jen příjemná, je fajn ji mít vždy doma "po ruce".


Vyznáte se v pepři? Druhy pepře a k čemu se hodí.

Vyznáte se v pepři? Druhy pepře a k čemu se hodí.

Michelinští šéfkuchaři z celého světa už nepoužívají v kuchyni jiný než Kampotský pepř. V Česku můžete ten od .pepper..field objevit například v restauracích Casa de Carli, SIA, nebo Dvůr perlová voda. Jak ho ale používat doma? Který pepř je univerzální a který naprosto specifický? Průzkum .pepper..field hovoří jasně. Na své nejoblíbenějších sušené druhy Kampotského pepře dodal patřičná doporučení.


Jak se správně starat o skleničky

Jak se správně starat o skleničky

Když jsme poprvé navštívili sklárnu Květná 1794, byli jsme nadšení, s jakým nasazením a smyslem pro detail pracují na každém výrobku. Jak dokonale umí skloubit staré řemeslo s nejnovějšími technologiemi. Nejvíce symapatické pro nás bylo asi to, že se snaží udržet tradiční ruční výrobu českého bezolovnatého kříšťálu v nejvyšší jakosti. Za výsledkem jejich práce stojí kvalitní sklovina, bezchybné zpracování a bezpochyby nadčasový design. Máte rádi spíše čisté linie (karafy, sklenice a vázy) nebo naopak rustikálnější vzhled skleněných výrobků (džbány Polka Dot)? Z jejich nabídky si v každém případě vybarete.

Vrácení a výměna do 30 dnů

Vrácení a výměna do 30 dnů

Vouchery v libovolné hodnotě

Vouchery v libovolné hodnotě

Doprava od 2000 Kč zdarma

Doprava od 2000 Kč zdarma