Sklárna Květná 1794 ctí více než dvousetletou tradici. Je jednou z nejdéle fungujících skláren na našem území. Umí skloubit staré řemeslo s nejnovějšími technologiemi a postupy, aby Vám nabídli prémiovou kvalitu jejich výrobků. Vizí této sklárny je udržení tradiční ruční výroby českého bezolovnatého křišťálu v nejvyšší možné kvalitě. Jejich úspěch stojí na kvalitní sklovině, bezchybném zpracování
a nadčasovém designu.
Nabízí jak vlastní design výrobků, tak i možnost výroby podle zadání zákazníka. Poskytují komplexní přístup od prvního zákresu výrobku, přes výrobu formy, vzorování až po finální výrobu, balení a expedici. Nabídka obsahuje nejširší paletu barevného skla v celé Evropě – celkem 16 odstínů. Sklárna umí dekorovat veškeré výrobky různými technikami – technikou panto - princip leptání skla, diarytem - technika strojního broušení dekoru, zdobením drahými kovy (zlato, platina) či ručním malováním. Různé techniky dekorování lze navíc navzájem kombinovat.
Cílem sklárny je vytvářet jedinečná křišťálová díla vysoké kvality a originálního designu.
Proto spolupracují s předními českými a zahraničními sklářskými výtvarníky a designéry. Vzájemná úcta k řemeslu a neobyčejným zkušenostem vytváří mezi sklářskými mistry a výtvarníky jedinečnou symbiózu, ze které vznikají nové nápojové a dekorativní kolekce nadčasového designu a jasným poselstvím pro budoucí generace.
Mezi významné výtvarníky, kteří se sklárnou spolupracovali patří např. francouzský designér
Jean-Marie Massaud, portugalský designér Marco Sousa Santos, či izraelský umělec žijící v Paříži Arik Levy. Z českých sklářských výtvarníků a designérů jsou to pak především Rony Plesl, studio Olgoj Chorchoj, Jiří Šuhájek, Lars Kemper & Peter Olah, architektonické studio Mimolimit, či Lukáš Jabůrek.
Vrácení a výměna do 30 dnů

Vrácení a výměna do 30 dnů

Vouchery v libovolné hodnotě

Vouchery v libovolné hodnotě

Doprava od 2000 Kč zdarma

Doprava od 2000 Kč zdarma